Zaznacz stronę

mini quiz

Dobrostan zwierząt ma różne aspekty

Pomijając skrajne przypadki nieodpowiedzialnych opiekunów czy pseudo-hodowców, wszyscy zapewne chcemy dla naszych czworonogów jak najlepiej. Okazuje się jednak, że dobrostan psa można rozumieć na różne sposoby. Zagłosuj poniżej i zobacz czy inni myślą podobnie.

Przedstawiam cztery psy!

Zapoznaj się z ich historią a potem wybierz tak, jak dyktuje Ci serce i rozum 🙂

AMIK

pochodzi z uznanej hodowli, w której nie brakuje utytułowanych przodków. Sam jest inter-championem i zwiedził całą Europę podróżując na liczne wystawy. Amik nie lubi jeździć samochodem i mimo wygód, jakie stara się zapewnić mu właścicielka, stresuje się przez całą drogę.
W nagrodę za cierpliwość zawsze jest zabierany na spacer, a wieczorem może spać w łóżku swojej pani, co uwielbia! Mąż pani uwielbia ten fakt nieco mniej. Amik jest okazem zdrowia – opiekunka nie szczędzi wydatków na opiekę medyczną, właściwą pielęgnację oraz zbilansowaną karmę. W domu, Amik spędza dużo czasu z 7-letnią córką właścicielki, która uwielbia go tulić, nosić i przebierać w specjalne ubranka.

FIGA

to nieduża suczka o wielkim sercu. Zabrana ze schroniska, gdzie spędziła kilka lat, jest wreszcie przez kogoś kochana i rozpieszczana. Nie odstępuje swojej pani na krok, bo wie, że co chwilkę może dostać smakołyk: a to ciasteczko, a to kanapeczkę… Wystarczy, że ładnie poprosi. Figa ma nadwagę i problemy ze stawami. Spacery są więc krótkie a kontakty z innymi psami, ograniczone. Zresztą Figa daje do zrozumienia swoim jazgotliwym szczekaniem, że każdy kto się zbliży, może mieć kłopoty. Jej pani cieszy się, bo widzi, że Figa ją kocha i broni. W domu Figa ma swoje ulubione miejsca, głównie jest to kanapa, na której nikt jej nie niepokoi. W schronisku była zestresowana ciągłym hałasem – teraz nareszcie może odpocząć, wtulona w poduszki.

CWANIAK

żyje pod miastem, w starym magazynie. Niewielka wędrówka i już jest pod dużym marketem. A to oznacza, że w pobliskim śmietniku może znaleźć dużo smacznych kąsków, które sprawiają, że nie chodzi głodny. Nie narzeka też na brak towarzystwa – psy mieszkające z nim w magazynie tworzą zgraną paczkę. Bez niej czułby się zagubiony. A z kilkoma suczkami doczekał się też potomstwa. Może chodzić gdzie chce i kiedy chce. Trochę dokuczają mu pchły, ale ma mnóstwo sił i wigoru. Zimą pogoda nie rozpieszcza, więc warto trzymać się razem, bo magazyn nie jest ogrzewany. Gdy obok magazynu zatrzymuje się samochód, Cwaniak chowa się w najdalszym kącie lub zwiewa, ile sił w nogach. Boi się ludzi. 

RUNA

urodziła się by biegać. Takiego zdania jest jej pan, który regularnie trenuje i zabiera Runę na poranne i wieczorne przebieżki. Runa – zgodnie z zaleceniem dla tej rasy – ma więc bardzo dużo ruchu i nie nudzi się na kanapie. Równolegle z treningiem biegania, Runa przeszła zaawansowany trening posłuszeństwa. Wszelkie komendy wykonuje bez mrugnięcia okiem. Runa ma odpowiednio dobraną dietę, która pozwala jej zachować kondycję. Dotychczasowa forma z pewnością się przyda, bo jej opiekun zaczął przygotowywać się do triatlonu i chciałby zabierać Runę na wybrane trasy rowerowe. W ciągu dnia Runa odpoczywa i czeka na swojego pana, który cały dzień spędza w biurze.

PYTANIE 1
Możesz poprawić życie jednego z tych psów. Ale tylko jednego! Którego wybierzesz?
Który zasługuje na pomoc  w pierwszej kolejności?

[yop_poll id="1"]

PYTANIE 2
A teraz wyobraź sobie, że możesz uratować nie jednego, a trzy psiaki! Jakie to szczęście!
Życie jednego z nich się nie zmieni. Które trzy wybierzesz?

[yop_poll id="2"]

Tu powrócisz do dyskusji na FB